top of page
... المزيد من مقاطع الفيديو حول هذا الموضوع
 • ש: האם יש אחריות למכשיר?
  ת: כן. למכשיר הביתי יש שנה אחריות ולמוסדי שנתיים.
 • ש: האם מי האוזון רעילים למאכל?
  ת: לא. אפילו מומלץ לחטא את האוכל בעזרתו לפני השימוש.
 • ש: האם מי האוזון יכולים לנקות כתמים מריפוד?
  ת: כן. מי האוזון מנקים כתמים מריפוד בצורה יעילה.
 • ש: לכמה זמן בקבוק אחד של אנוזו יכול להספיק?
  ת: הדבר תלוי בכמות השימושים. אך בממוצע המכשיר הביתי מספיק ל7-שנים והמוסדי ל-10 שנים.
 • ש: מה כותב משרד הבריאות על אוזון?
  ת: במאמר מפתח למזון בטוח מופיע האוזון כחומר מומלץ לחיטוי משטחים בתעשיית המזון בפיסקה חומרי חיטוי הדור הבא: "אוזון, המשמש חומר חיטוי למים בכמה מדינות באירופה, עשוי להפוך לחומר חיטוי לציוד ומשטחים בייצור מזון. הוא אינו יוצר תרכובות טוקסיות (כמו כלור) ובעל כושר קטילת מיקרואורגניזמים רב. אומנם, יש לפתור בעיות של יציבות באחסון, הפקה לפני השימוש וחלודה. גם חומצה פראצטית וגם אוזון מתפרקים ביולוגית." https://www.health.gov.il/UnitsOffice/HD/PH/FCS/FoodContactMaterials/Pages/default.aspx
 • ש: מהו אוזון מימי ?
  ת: אוזון הוא מולקולה טבעית המורכבת משלושה אטומי חמצן. בטבע, האוזון נוצר בעיקר מאור שמש או ברק, מה שגורם למולקולת חמצן רגילה (O₂) להצטרף לאטום חמצן לא יציב באמצעות פריקת קורונה, אלקטרוליזה או קרינה אולטרה סגולה, והופכת לאוזון (O₃). האוזון מגיע בשתי צורות - גזי (כגז) ומימי (במים). זה מתרחש בטבע, אבל יכול להיות גם מסונתז/מעשה ידי אדם - כמו שאנחנו עושים. אנוזו יוצר אוזון מימי כדי לחטא, להפיג ריח ולנקות. כל מוצרי אנוזו משתמשים באוזון מימי
 • ש: האם אוזון מימי בטוח?
  ת: אוזון מימי נחשב בדרך כלל בטוח (GRAS) על ידי ה-FDA ומוכר כבטוח ויעיל מאוד על ידי משרד הבריאות. הוא פועל כחומר חיטוי, מסיר ריח ומנקה, אינו מכיל תוספים, ריחות או צבעים. המשמעות היא שאין להוסיף לתמיסה שום דבר שעלול לגרום לגירוי בעור, בעיניים או בדרכי הנשימה. אוזון מימי הוא חומר מתכלה שאינו משאיר אחריו שיירים כימיים שיזהמו את האתר או הבית שלך. מכיוון שהאוזון המימי מחליף חומרי ניקוי שונים למשטחים שונים: שיש , זכוכית, נירוסטה ואחרים, המוצרים שלנו עוזרים להפחית הן את הכימיקלים הסינתטיים המשמשים לניקוי, כמו גם את מספר בקבוקי הפלסטיק הנרכשים. מתוך אתר משרד הבריאות הקטע המתאר את האוזון חומרי חיטוי - הדור הבא יש כיום נטייה להפחית את השימוש בחומרי חיטוי הלוגניים, במיוחד כלור, מכמה סיבות: כלור מגיב עם המזון: ידוע כי נוצרות תרכובות אשר עלולות להיות מסרטנות בתגובה בין כלור לבין שאריות אורגניות הנמצאות במים שבהם כלור משמש כחומר חיטוי. צבע וריח בלתי-שגרתיים עלולים להימצא במוצרי מזון כתוצאה מהשימוש בכלור או ביוד. שיקולים של שמירה על איכות הסביבה מובילים לרצון להפחית את השימוש בחומרים שאינם מתפרקים בקלות (שאינם Biodegradable), כגון כלור. חומצה פראצטית מסתמנת כחומר חיטוי רצוי יותר ויותר. היא בעלת ספקטרום פעילות אנטימיקרוביאלית רחב. היא יעילה גם בטמפרטורות נמוכות. היא לעתים קרובות משולבת עם מי חמצן בגלל פעילות סינרגיסטית. אוזון, המשמש חומר חיטוי למים בכמה מדינות באירופה, עשוי להפוך לחומר חיטוי לציוד ומשטחים בייצור מזון. הוא אינו יוצר תרכובות טוקסיות (כמו כלור) ובעל כושר קטילת מיקרואורגניזמים רב. אומנם, יש לפתור בעיות של יציבות באחסון, הפקה לפני השימוש וחלודה. גם חומצה פראצטית וגם אוזון מתפרקים ביולוגית. https://www.health.gov.il/UnitsOffice/HD/PH/FCS/FoodContactMaterials/Pages/default.aspx
 • ש: מה הייחוד של המכשיר?
  ת: עד היום היה צריך ליצר אוזון נוזלי בריכוז שבאמת ישמיד חיידקים במכשיר אחד ואז לפזר אותו במכשיר אחר . הייחוד של המכשיר שלנו הוא בעובדה שהוא מצליח לייצר בזכות הפטנט הייחודי רמה גבוהה של אוזון במים כך שתוכל לחטא ולהרוג את החיידקים . ומייד לפזר אותה על פני המשטח המיועד לחיטוי וניקוי .
 • ש: כיצד האוזון מסוגל לחטא, לנטרל ריח ולנקות?
  ת: מטבעו, האוזון הוא חומר מחמצן רב עוצמה, כלומר הוא יכול לגרום לשינויים כימיים באמצעות חמצן. כאשר האוזון נתקל בבקטריות , או חיידקים הגורמים לריחות או מחלות, הוא מגיב איתם ומשנה את מאפייניהם. הוא מוסיף חמצן לחומרי ריח כדי להסיר את הריח שלהם ותוקף את דפנות תאי החיידקים, והורג את אותם . תהליך ההרג של חמצון באוזון אינו תורם לעמידות לאנטיביוטיקה.התהליך הוא כרטיס לכיוון אחד –חישבו על ברזל המתחמצן-הוא הופך לחלודה –אך חלודה אינה חוזרת להיות ברזל אחר שחומצנה .
 • ש: מה הריח האופייני לאוזון ?
  ת: האוזון מריח רענן והריח דומה לריח שאתה נתקל כשאתה הולך בחוץ לאחר סערה גדולה עם ברקים. זה אוזון! אמא טבע יוצרת אוזון במהלך סופות ברקים כדי לחמצן את האוויר.
 • ש: אילו פתוגנים אוזון מסוגל להרוג?
  ת: אוזון יכול להפחית את רמתם של חלק ממחוללי המחלות הנפוצים ביותר ב-99.9% לפחות תוך 30 שניות בלבד בהשוואה לחומרי ניקוי רב-תכליתיים אחרים. דוגמאות לכמה פתוגנים נפוצים שאוזון יכול להרוג כוללות: חיידקי E. coli סלמונלה סטפילוקוקוס אנטרובקטר קלבסיאלה פנאומוניה מצורפים נתוני מעבדה תוצאות מעבדה
 • ש: היכן האוזון משמש כיום כחומר חיטוי בתעשיות השונות?
  ת: מפעלי מים עירוניים ותעשיות מים בבקבוקים האוזון משמש כחומר ניקוי במפעלי טיהור מים עירוניים וכן בתעשיית המים בבקבוקים. זה מאושר על ידי ה-FDA ועל ידי איגוד המים בבקבוקים הבינלאומי (IBWA) כחומר אנטי מיקרוביאלי. האוזון משמש לטיפול, אחסון ועיבוד מזון של מזונות: ה-FDA אישר רשמית את השימוש באוזון כחומר אנטי-מיקרוביאלי לטיפול, אחסון ועיבוד של מזונות במצב הגזי והמימי. שירות בטיחות ופיקוח המזון של משרד החקלאות האמריקאי (USDA/FSIS) אישר את השימוש באוזון למגע עם בשרים ועופות, כולל חמרי גלם עד בישול טרי ולפני האריזה. בנוסף למגע ישיר של מזונות, ניתן ליישם אוזון גם על ציוד לעיבוד מזון ומשטחים שאינם במגע עם מזון כחלק ממאמצי התברואה של חברת מזון.מופיע גם באתר משרד הבריאות הישראלי .
 • האם אוזון משמש לחיטוי בריכה ציבורית ופרטית ?
  ברחבי ארה"ב משתמשים במחוללי אוזון במקום כלור לחיטוי בריכות מכיוון שהוא מחמצן רב עוצמה ופועל פי 3,000 מהר יותר מכלור ואינו משתמש בכימיקלים מזיקים.
 • מדוע מי אוזון טובים יותר ?
  עד 5,000 מילויים חוזרים במהלך מחזור החיים של בקבוק EnozoPRO אחד הפחתה בסיכונים לעור, לנשימה, לעיניים ובפציעות בהשוואה לחומרי ניקוי סינתטיים ומרוכזים אחרים המוצר משתמש רק במי ברז קרים: ללא כימיקלים נוספים, בשמים או צבעים הורג 99.9% ממרבית החיידקים המזיקים תוך 30 שניות בלבד חסכו זמן, כסף ושפרו את בטיחות הבית ומקום העבודה שלכם באמצעות מי אוזון
 • כיצד מי האוזון תורמים לקיימות?
  לא זו בלבד שהשימוש במי אוזון מבטל את הצורך בכימיקלים קשים, הוא גם מבטל את הצורך ברכישת מוצרי ניקוי מרובים. עם EnozoPRO, אתם מייצרים מי אוזון על פי דרישה, בלחיצה אחת. והקיימות לא נעצרת שם... השימוש ב-EnozoPRO מפחית גם: פסולת פלסטיק מוצקה וצורך בתהליכי מיחזור משלוחי מוצרי ניקוי מרוכזים, אחסונם, שינועם, פריקתם, אריזתם ודילולם משלוחים למתקן שלכם (ובכך - הפחתת פליטות סולר/דלק לסביבה) גירויים בעור, בעיניים ובדרכי הנשימה, שעלולים להיגרם בשל הוספת ריחות או צבעים הקטנת סכנות לבני המשפחה (ניתן למנוע את המקרה הבא של שתיית חומר ניקוי ע"י ילדים) ולעובדים שלכם, במתן האפשרות להשתמש בחומר ניקוי שאינו סינתטי, שגם מפיג ריחות ומחטא בה בעת.
 • כיצד פועל בקבוק התרסיס של אנוזו ENOZOPRO?
  בקבוקי הריסוס שלנו מייצרים אוזון מימי ממי ברז רגילים. זה יוצר מים עם אוזון באמצעות תהליך יחודי שאנו מכנים שימוש באלקטרודת היהלום בפטנט שלנו. מים מהמיכל בבקבוק נשלחים לתא שבו הם עוברים דרך אלקטרודת יהלום מוצקה ובאים במגע עם זרם חשמלי ישיר. כאן, מתרחשת תגובה אלקטרוכימית המפצלת את מולקולות המים ליצירת אטומי חמצן חופשיים, אשר לאחר מכן מתחברים יחד ליצירת אוזון. לאחר מכן, הבקבוק מרסס את המים עם האוזון דרך הזרבובית.
 • האם בקבוק התרסיס של ENOZOPRO מייצר כמויות בטוחות של אוזון?
  כן, הוא מייצר כמויות אוזון העומדות בתקני הבטיחות של OSHA ומשרד הבריאות
 • כמה זמן האוזון פעיל לאחר ריסוס?
  האוזון המותז מהבקבוק פעיל למשך 5 דקות. אוזון (O₃) הוא מולקולה המתפרקת מהר מאוד. לאחר שהוא מסיים לנקות מזהמים ולהרוג פתוגנים, האוזון חוזר להיות חמצן (O₂) ומים. בכל פעם שאת/ה לוחץ על ההדק נוצר אוזון לפי דרישה, והשעון של חמש הדקות מתחיל.
 • מדוע אנוזו טוב יותר מחומרי חיטוי אחרים, מפיג ריח וחומרי ניקוי רב-תכליתיים?
  אנוזו משתמש במרכיב אחד בלבד - מי ברז רגילים. בקבוק התרסיס של Enozo משתמש במי ברז כדי ליצור אוזון מימי שיעשה פעולות שונות על משטחים שונים. שלא כמו רוב חומרי החיטוי, מפיגי הריח וחומרי הניקוי שהם יעודיים. בקבוק הריסוס שלנו אינו משתמש בכימיקלים, צבעים או בשמים מזיקים. מרכיבים רבים המשמשים בחומרי ניקוי רב-תכליתיים טיפוסיים הם אלרגנים ידועים ועלולים לגרום לגירוי של העור, העיניים ומערכות הנשימה, או אפילו אסטמה. אפילו מוצרי ניקוי מסוימים המשווקים כ"ירוקים" או "טבעיים" עשויים להכיל מרכיבים מזיקים בניחוחות ובצבעים שלהם. הסיבה לכך היא שהתקנות הנוכחיות אינן מחייבות את היצרנים לרשום את כל המרכיבים על התוויות.
 • על אילו משטחים אנוזו יעיל?
  ניתן להשתמש בבקבוק התרסיס של Enozo לחיטוי, ניקוי ריח וניקוי משטחים קשים שאינם נקבוביים כגון: שולחנות ומשטחי עבודה במטבחים, ידיות לדלתות ומסילות ,מדרגות, אזורי הכנה וציוד לשירותי מזון, משטחים ומכשירים בחדר האמבטיה, ציוד בחדר כושר. אנוזו מושלם גם לשימוש על: מיטות לחיות מחמד , שטיחים וכריות, מכשירי חשמל ומשטחי נירוסטה אחרים ומסכיםעמידים למים, ומשטחי מסך מגע.
 • נבדק על ידי צד שלישי בלתי תלוי?
  כן, אנא ראו בדיקות צד שלישי עצמאיות כאן: Toxcel Toxicology and Regulatory Affairs report ראו עמוד מצורף תוצאות מעבדה
 • היכן ניתן לראות אישור הממשל האמריקאי?
  אישור FDA לחטא באוזון ישירות בשר ועוף

All Videos
הסבר כיצד נוצרים מי האוזון במכשיר אנוזו-אפקטיבו effective-o
01:01
تشغيل الفيديو
דגימת חיידקים לפני אחרי מי אוזון
02:34
تشغيل الفيديو
השוואה בין אקונומיקה למי אוזון
02:06
تشغيل الفيديو
doronenozo
00:59
تشغيل الفيديو
bottom of page